Sila ženy cover

DOMA • PONDELOK - PIATOK • 10:25 •

Potvora zo Sily ženy exkluzívne: Za čo by Şirin najradšej prefackala?

12. 07 2019 08:00 | Jakub Trajteľ
Seray Kaya
Seray Kaya Foto: archív Seray Kaya
Seray Kaya
Seray Kaya
Seray Kaya

Herečka Seray Kaya nám otvorene porozprávala o tom, ako ju negatívne správy od ľudí zranili v najťažších chvíľach života.

S akými reakciami sa stretávaš od ľudí na ulici? Uvedomujú si, že Şirin je len fiktívna postava a nie skutočná Seray?
S. K.: Keď som súhlasila hrať takúto postavu, očakávala som, že budem nenávidená. Ale ľudia, ktorí si zamieňajú reálny život so seriálom, dokážu použiť aj veľmi bolestivé slová. Dostala som napríklad správu: „Dúfam, že tvoja matka a otec zomrú. Dúfam, že aj tvoja sestra zomrie, ak nejakú máš." To ma skutočne rozrušilo, nedávno som totiž prišla o svojho otca. Táto správa mi naozaj ublížila. Takíto diváci si neuvedomujú, že aj my sme len obyčajní ľudia a že v našich životoch možno práve čelíme bolesti. To oni sa vlastne stanú skutočnou Şirin.

Seray Kaya
Foto: archív Seray Kaya
 

Kvôli úlohe v Sile ženy si údajne absolvovala aj kurzy maľovania. Dokážeš už teda niečo namaľovať?
S. K.: Áno, isté obdobie som chodila na kurzy a niečo mi  to dalo. Predtým som nedokázala nakresliť ani strašiaka do maku, ale vďaka týmto kurzom som sa značne zlepšila. Neviem síce, či by ste to uhádli, ale prvá vec, ktorú som nakreslila, bol obraz ženy bežiacej v ústrety slobode.

Seray Kaya - prvá skica
Foto: archív Seray Kaya
 

Hovorí sa, že nakrúcanie s deťmi nie je nikdy jednoduché. Ako sa ti spolupracuje s detskými hercami?
S. K.: Dnes už existujú pravidlá na prácu s deťmi, ktoré im dávajú prioritu a práca je tak dokončená rýchlejšie. Z tohto hľadiska je to fajn, často však točíme aj náročné scény, ktoré sú výzvou nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Ale zatiaľ sme to vždy nejako zvládli.

O Serayinej láske k zvieratám sa dočítate na tretej strane.