Sila ženy cover

DOMA • PONDELOK - PIATOK • 10:25 •

Potvora zo Sily ženy exkluzívne: Za čo by Şirin najradšej prefackala?

12. 07 2019 08:00 | Jakub Trajteľ
Seray Kaya
Seray Kaya Foto: archív Seray Kaya
Seray Kaya
Seray Kaya
Seray Kaya

Herečka Seray Kaya nám otvorene porozprávala o tom, ako ju negatívne správy od ľudí zranili v najťažších chvíľach života.

V tureckom romantickom seriáli Sila ženy prischla 28-ročnej herečke Seray Kaya úloha potvory Şirin. Čo bolo pre jej predstaviteľku pri jej stvárnení najväčšou výzvou? Aj o tom, či chcela byť už v detstve herečkou a ako ju zranilo, že jej ľudia kvôli seriálu želali smrť blízkych, si prečítajte v exkluzívnom rozhovore.

Seray Kaya
Foto: Calinos Entertainment
 

Snívala si už od detstva o kariére herečky?
Seray Kaya: V skutočnosti som o herectve nikdy nesnívala, veľmi som sa chcela stať veterinárkou. Ani v rodine nemám nikoho, kto by sa veľmi zaujímal o tento druh umenia. Moja láska k herectvu sa vyvinula až neskôr.

Vraj si sedem rokov pracovala ako vizážistka. Čo ťa teda nakoniec priviedlo práve k herectvu?
S. K.: Keď som mala 14 rokov, začala som pracovať na tom, aby som sa stala vizážistkou, a bola som vtedy šťastná. Ako 19-ročná som však pocítila novú túžbu, ktorá z môjho srdca už nikdy nevyprchala. Pustila som sa preto do písania príbehov a krátkych filmových scenárov. Moja osobnosť bola vždy mnohofarebná a práve písanie ma postupne priviedlo k herectvu.

Prekvapil ťa taký veľký úspech seriálu Sila ženy?
S. K.: V tomto prípade nebudem skromná: vôbec som nebola prekvapená. Uvedomili sme si, že by to mohlo mať úspech už počas prvej čítačky, keď sme sa stretli ako tím. Keď sme čítali scenár, všetkým sa nám v očiach objavili slzy, vrátane nášho producenta Fatiha Aksoya. S týmto príbehom sa dotýkame životov ľudí. To je dôvod, prečo im pripadá tak skutočný a autentický.

Buďme úprimní, Şirin nepatrí práve medzi najpozitívnejšie postavy. Ako sa ti hrá takáto negatívna úloha? Čo bolo pre teba najväčšou výzvou?
S. K.: Pre herečku to znamená najmä veľkú skúsenosť. Každá postava prináša počas svojho vývoja nevyhnutne aj herecké výzvy a práve osobnosť Şirin bolo potrebné vystavať veľmi citlivo. Nemohla som si dovoliť nič zľahčovať ani preháňať.

Existujú situácie, kedy by si ju najradšej prefackala?
S. K.: Áno, stáva sa mi to. Najmä v súvislosti s jej postojom voči deťom, ktorý mi pripadá mimoriadne odpudivý. (smiech)

S akými reakciami sa Seray stretáva na ulici a čím ju dokázali ľudia zraniť, čítajte na druhej strane.